Podsumowanie GMS #1 – Incite E-Sport Polska

Podsumowanie GMS #1

W minioną niedzielę (2 grudnia) odbył się pierwszy z czterech turniejów GMS przewidzianych na sezon 2018/2019. Zawodnicy przystąpili do rywalizacji w dwóch kategoriach, czyli 1v1 oraz 2v2, poniżej przedstawiamy tekstowy opis przygotowany przez organizatorów oraz link do wyników grup i play off w poszczególnych kategoriach. Miłej lektury!

Turniej 2 vs 2

Turniej toczył się na zasadach play off, wśród zgłoszonych zdecydowaną większość graczy stanowili zawodnicy z turnieju 1v1, dzięki oddzielnymi stanowiskom wszystko poszło w tej fazie bez większych komplikacji z czego jesteśmy bardzo zadowoleni jako organizatorzy.

1/16 finału: Już w pierwszej fazie turnieju dużą uwagę przykuł zespół tworzony przez Dawidao oraz Lukasdj PesMyClubPolska, widać było u nich zgranie i opanowanie w sytuacjach do których z łatwością w kolejnych meczach dochodzili raczej gładko ogrywając dzielnie walczący zespół Warsaw Elite 4:1. W tej fazie turnieju niesamowite widowisko stworzyli także zawodnicy „Szwagry Team” oraz „Niechciani Nielubiani” po emocjonującym meczu wygrali Ci drudzi 4 do 5. Swoje mecze wysoko wygrały także dwie drużyny White Eagles (ten klan wystawił aż 3 drużyny do co-opa!).

1/8 finału: North Team, który wcześniej uporał się z zespołem „Górnik Łęczna” uległ nieznacznie drużynie Team Olsztyn, na tym etapie odpadła także jedna z trzech drużyn White Eagles, która uległa drużynie Niechcianych Nielubianych.

Ćwierćfinały: Kolejne wysokie Zwycięstwo PesMyClubPolska, White Eagles tworzeni przez Barole i DawidaSMS wygrali nieznacznie z Troglo Team, natomiast z drugiej strony drabinki White Eagles 3 wygrali z Kasztany Wwa oraz Szwagry FC z Team Olsztyn.

Półfinały: Mianem przedwczesnego finału określano pojedynek PesMyClubPolska z pierwszym zespołem White Eagles. Po ekscytującym meczu okraszonym żywiołowym komentarzem Pentozy zwyciężyły Białe Orły i tym samym stali się pierwszymi finalistami! W drugim meczu byliśmy świadkami prawdziwej kanonady! Szwagry FC (Mnyszu i Bunia) wygrali z White Eagles 3 (Rolson i Stivi) 4 do 2.

Finał: W decydującym starciu zmierzyło się dwóch późniejszych finalistów turnieju 1v1 czyli Barola, którego partnerem w drużynie był DawidSMS oraz Mnyszu w zespole z Bunią. Mimo końcowego zwycięstwa White Eagles 5 do 3, którzy zagrali chyba najlepszy mecz w całym turnieju właśnie w finale, warto podkreślić dzielną postawę ich przeciwników, nikt przed turniejem nie stawiał ich w roli faworytów! Krok po kroku pokonując kolejne przeszkody dotarli naprawdę daleko! Gratulacje dla całego top3, które dopełnili zawodnicy z White Eagles wygrywając mecz o 3m z PesMyClubPolska!

Komplet wyników znajdziecie TUTAJ

Turniej 1 vs 1

Krótki opis rywalizacji w grupach:

Grupa A – Grupę wygrał gracz Bescon, który zwyciężył także ostatnio turniej GMS online na PC, warto odnotować, również obecność w tej grupie top3 całego turnieju czyli Cooltysa, który zajął ostatecznie trzecie miejsce w tej grupie. W naszej opinii najciekawszym pojedynku w tej grupie Bescon wygrał z Cooltysem 3:1.

Grupa B  – Mimo porażki z późniejszym top2 (Enkay) tej grupy, rywalizację wygrał jeden z młodszych uczestników całego turnieju czyli Rambo98.

Grupa C – O zwycięstwie w tej grupie zdecydował pojedynek dt20PL vs Ciapol, ostatecznie wygrany przez tego drugiego 2:3, który tym samym wygrał tą grupę, a dt20 musiał zadowolić się drugim miejscem!

Grupa D – W tej grupie bezdyskusyjny prym wiódł Figurzak, który wygrał wszystkie swoje mecze, zwyciężając także z top2 tej grupy czyli graczem Sunrise 2 do 1.

Grupa E – 3 punktowa przewaga uzyskana dzięki bezpośredniemu zwycięstwu nad drugim najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem w tej grupie dała końcowy triumf w tej grupie Ziomkowi_pes z WolvPes e-Sport Team! Jego wyższość musiał uznać Fabio_1908 z White Eagles eSport Team przegrywając, aż 3 bramkami!

Grupa F – Faworytem grupy był zawodnik White Eagles eSport Team DawidSMS13, który ostatecznie zajął w niej drugie miejsce, grupę zwyciężył Hubert90. W meczu bezpośrednim Hubert90 wygrał z Dawidem 2 do 1.

Grupa G– Dominacja Igola, który wygrał wszystkie 6 meczów i zgarnął komplet punktów. Drugi był Wokalista. W meczu bezpośrednim Igol wygrał z Wokalistą 4 do 1.

Grupa H – Zwyciężył zawodnik WolvPes e-Sport Teamt Michal_xp, drugie miejsce zajął Gredluk. Warte odnotowania jest wysokie zwycięstwo w meczu na szczycie Michal_xp – Gredluk 4:0.

Grupa I – Aż 7 punktowa przewaga rozstawionego Margiela nad resztą stawki, której przewodził ostatecznie Adik zajmując drugie miejsce. W bezpośrednim meczu Margiel pokonał Adika 2:0.

Grupa J – Komplet zwycięstw Lukaszaw87 i jedyna porażka drugiego w grupie Mnyszu, w turnieju który ostatecznie wygrał. Mecz na szczycie: Lukaszw87 – Mnyszu 2:1

Grupa K – Wygrał zawodnik White Eagles eSport Team jeden z faworytów turnieju Ba_Rola. Drugi był Lukasso . W meczu na szczycie padł remis 1 do 1. Ba_Rola ostatecznie zajął drugie miejsce w całym turnieju!

Grupa L – Zwyciężył WektorPL, drugie miejsce zajął Darasek91. Mecz bezpośredni wygrał WektorPL 2:0.

Nie brakowało w grupach niespodzianek, wielu graczy było o włos od awansu, a przypominamy, że awans był gwarantowany 4 najlepszym graczom z 6 osobowych grup oraz 5 najlepszym z 7 osobowych. Ci gracze stworzyli pary w fazie 1/32. Istotną nowinką był także gwarantowany udział w 1/16 dla zwycięzcy grupy, także zarówno na pograniczu 4 miejsca jak i 1 miejsca walka była zacięta do samego końca.

Komplet wyników znajdziecie TUTAJ

Play Off 1v1

1/16 finału: Nie brakowało ciekawych zestawień jak i jeszcze bardziej interesujących wyników. Margiel, który w rewelacyjnym stylu wygrał grupę musiał uznać 4 bramkową wyższość wicemistrza Polski w PES 17 DawidaSMS. Kolejnym ciekawym zestawieniem był pojedynek Mnysza z Ziomkiem, który po rewelacyjnej końcówce meczu zwyciężył 4 do 2. Wartym odnotowania był, także pojedynek El Majka z Rolsonem zakończony wynikiem 3 do 2 dla tego pierwszego.

1/8 finału: Na pewno wartym szczególnej uwagi był pojedynek Cooltysa z rewelacyjnym tego dnia Ciapolem zakończony 4:1 oraz pojedynek El Majka z Gredlukiem wygrany przez Majka 3 do 2.

¼ finału: W opinii wielu osób największym szlagierem tej części turnieju był pojedynek Mnysza z Michałem_xp reprezentującym WolvPes e-Sport Team. Mnyszu potwierdził swoją dobrą dyspozycję wygrywając aż 6 do 3 z Michałem. W kolejnym bardzo ciekawym zestawieniu El Majek po bardzo emocjonującym meczu odprawił Dawida Sms z White Eagles eSport Team 4 do 3.  Trzecim półfinalistą został Cooltys, który wygrał 5 do 4 z Wesołowskim. Ostatni ćwierćfinał to skromne ale cenne zwycięstwo Baroli nad Lukaszw87 1 do 0.

½ finału: Gdzieś pomiędzy godziną 18 a 19 wyłonione już były 4 osoby, które stanowiły ścisły top rywalizacji. Pierwszy półfinał to pojedynek Mnysza i Cooltysa zakończony 4 do 2. Trzeba przyznać, że Ci gracze mimo, że trudno ich określić mianem „świeżaków” to jednak byli rewelacjami turnieju. Co ciekawe obaj byli lub są nadal związani z innymi platformami niż PS4 to też pokazuje, że na Polskiej Scenie nadal są rezerwy zasobów ludzkich co też powinno nas cieszyć.

Drugi półfinał również zakończył się wynikiem 4:2, a zmierzyli się w nim Ba_Rola oraz El Majek.

Mecz o 3m to wysokie zwycięstwo 3 bramkami Cooltysa nad El Majkiem.

W finale zmierzył się typowany przez wielu do zwycięstwa na GMS już przed turniejem czyli kapitan White Eagles eSport Team Ba_Rola z świetnie dysponowanym tego dnia Mnyszem.

Komplet wyników znajdziecie TUTAJ

Kto wygrał powiedziane było już wiele razy. W jakich rozmiarach i jak przebiegał mecz? Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia filmu z meczu (początek meczu około 15-16 minuty):

Finał 1vs1 GMS #1Mnyszu – Barola 2-0

Opublikowany przez Polska scena Pro Evolution Soccer Niedziela, 2 grudnia 2018

1 – MNYSZU | 2 – BAROLA | 3 – COOLTYS

Mecz finałowy Mnyszu – Barola

GMS NA ZYWO!

Opublikowany przez Polska scena Pro Evolution Soccer Niedziela, 2 grudnia 2018

Wywiad z PESMYCLUB POLSKA | JACEKB | ZIOMEK

Wywiad z Mnyszu! GMS #1 WINNER!Top31. Mnyszu2. Barola3. CooltysGratulacje !!!

Opublikowany przez Polska scena Pro Evolution Soccer Niedziela, 2 grudnia 2018

Wywiad ze zwycięzcą turnieju MNYSZU

GMS #1 Początek

Opublikowany przez Polska scena Pro Evolution Soccer Sobota, 1 grudnia 2018

Pierwsze wejście na żywo GMS #1

Losowanie na żywo GMS #1

Losowanie na żywo GMS #1

Opublikowany przez Polska scena Pro Evolution Soccer Czwartek, 29 listopada 2018

Tak przebiegało losowanie grup GMS #1

Bardzo dziękujemy za przybycie wszystkim graczom i gratulujemy zwycięzcom turnieju 1v1 oraz 2v2. Ranking oficjalny GMS, jest już dostępny na stronie głównej! Przypominamy, że z rankingu najlepsi gracze z TOP3 całego sezonu otrzymają preorder PES 2020 oraz pamiątkowe puchary!

Czego szukasz?

Ostatnie komentarze

Najnowsze Posty

Messenger
P